Сторінка викладача Лілія Степанівна Бабінець

віце-президент ГО «Український Клуб панкреатологів»,
член Європейського Клубу панкреатологів,
член ГО «Асоціація нетрадиційної медицини та класичної акупунктури України»,
головний редактор фахового журналу «Здобутки клінічної та експериментальної медицини»,
член редколегії журналу «Бібіліотека сімейного лікаря та сімейної медсестри».

У 1987 році закінчила з відзнакою Тернопільський державний медичний інститут за спеціальністю «Лікувальна справа». Первинну спеціалізацію (інтернатуру) з терапії пройшла на базі Тернопільської обласної клінічної лікарні в 1987-1989 роках.  З 1989 по 1991 рік – дільничний терапевт поліклінічного відділення Тернопільської міської клінічної лікарні №2. Після проходження навчання за спеціальністю «Рефлексотерапія» на кафедрі нейрохірургії та рефлексотерапії ФПО Львівського державного медичного інституту до 2000 року працювала лікарем-рефлексотерапевтом цієї ж лікарні.

З грудня 1998 року навчалась у заочній аспірантурі Тернопільської медичної академії імені І.Я. Горбачевського на кафедрі шпитальної терапії №2, де розпочала поглиблене вивчення патогенетичних аспектів первинного остеоартрозу і супутнього остеопорозу. У 2000 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Мінеральна щільність кісткової тканини при первинному остеоартрозі: етіопатогенетичні аспекти, підходи до лікування» у спеціалізованій вченій раді Івано-Франківської державної медичної академії МОЗ України і отримала звання кандидата медичних наук (ДК №008659).

У 2007 році захистила докторську дисертацію на тему «Клініко-патогенетичні аспекти формування полінутрієнтної недостатності при хронічному панкреатиті, шляхи оптимізації профілактики та лікування» за спеціальністю гастроентерологія у спецраді Дніпропетровської державної медичної академії МОЗ України та ДУ «Інститут гастроентерології АМН України».

Науковий керівник 3 захищених кандидатських дисертацій; 5 кандидатських дисертацій, що виконуються; 10 захищених магістерських робіт за фахом «Загальна практика-сімейна медицина»; член спецради Д 58.601.02 при ДВНЗ «ТДМУ імені І.Я. Горбачевського за шифром 14.01.02.

- вивчення трофологічних розладів і полінутрієнтної недостатності при хронічному
панкреатиті;
- клініко-патогенетичне обґрунтування клінічного перебігу коморбідних станів при хронічному панкреатиті (гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, ХОЗЛ, дисбіоз товстого кишечника, аскаридоз, цукровий діабет та ін.);
- обґрунтування комплексних програм корекції полінутрієнтних змін при хронічному панкреатиті і комор бідних патологіях із включенням медикаментозних та не медикаментозних методии в лікуванні та реабілітації в практиці сімейного лікаря;
- вивчення ефективності рефлексотерапевтичних програм лікування при остеохондрозі хребта, хронічному панкреатиті, гіпертонічній хворобі, вегетативній дисфункції та ін. (акупунктура, багатоголчаста поверхнева різнометалева аплікація, антигомотоксична терапія, гомеосиніатрія та ін.);
- тютюнопаління при різних нозологіях та методи корекції.

Автор 305 друкованих робіт, 10 патентів, 9 інформаційних листів, співавтор національного підручника «Загальні питання сімейної медицини» (гриф МОН України) 1 том укр., рос. мовами; посібника «Сімейна медицина» (гриф МОЗ України) 2005 р., перевидання 2014 р.; посібника «Невідкладні стани в клініці внутрішніх захворювань» укр. та рос. мовами (гриф МОЗ України); «Гастроентерологія: психосоматичні аспекти перебігу захворювань шлунково-кишкового тракту в практиці інтерніста та сімейного лікаря» (гриф МОЗ України»; «Ведення фізіологічної вагітності» (гриф МОЗ України); «Проблеми остеопорозу»; автор методичних рекомендацій «Хронічний панкреатит: діагностика і лікування, алгоритми динамічного спостереження лікарем загальної практики-сімейної медицини на засадах доказової медицини» (гриф МОЗ України) та ін.